Волинь унікальна

Версія для друку

ПЕРЕЛІК пляжів на Волині, які визнали безпечними для купання!

_10.jpg 

За інформацією Волинського обласного лабораторного центру Волині, публікуємо перелік пляжів області, які визнали безпечними для купання!

 

З метою проведення досліджень якості і безпечності води відкритих водойм та грунту у місцях купання у період підготовки та в літній сезон, органи місцевого самоврядування та власники пляжів звернулися в лабораторії  ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України». Результати проведених досліджень підтвердили безпечність купання у водоймах пляжів:

— «Оболонь» м. Берестечко Горохівського райну (р.  Стир),

— о. Добре в с. Раків Ліс Камінь-Каширського р-ну,

—  «Сонячний» смт. Любешів (р. Стохід),

— Любязької сільської ради у с. Любязь Любешівського р-ну (оз. Любязь),

— мікрорайону Шахтарський  м. Нововлинськ (штучна водойма),

— санаторію «Пролісок» с. Гремяче (р. Путилівка),

— санаторію «Згорани» с. Згорани Любомльського р-ну (о. В. Згорани),

— с. Згорани Любомльського р-ну        (о. В. Згорани),

— №1, №2,№3 ур. Гряда смт. Шацьк (о. Світязь),

— спортивно-оздор. табору «Гарт» ур. Гушево Шацького р-ну (о. Світязь),

— ЛОЗ «Супутник» ур. Гушево Шацького р-ну (о. Світязь),

— ЛОЗ «Світязь» с. Пульмо Шацького р-ну (о. Світязь),

— ЛОЗ «Чайка» с. Світязь Шацького р-ну (о. Світязь),

— пансіонату «Шацькі озера» ПрАТ «Волиньтурист» с. Світязь (о. Світязь),

— санаторію «Лісова пісня» ур. Гаївка Шацького р-ну (о. Пісочне)

— бази відпочинку «Біостаціонар» ур. Гаївка Шацького р-ну (о. Пісочне),

-бази відпочинку «Стожари» у с. Поліське Старовижівського р-ну (о. Пісочне).

Разом з тим, не відповідають вимогам за мікробіологічними показниками (виявлено значне перевищення індексу лактозопозитивних кишкових паличок) проби води на пляжах: м. Ковель (р. Турія), оздоровчого табору «Оберіг» у с. Уховецьк Ковельського р-ну (о. Ухо), сіл Соловичі (о. Велимче), Сомин (о. Соминське) Турійського р-ну, Теремнівські ставки (р. Сапалаївка), парку Л.Українки (р. Стир) м. Луцька (в пробі також перевищений показник споживання кисню, що свідчить про органічне забрудненнята за паразитологічними показниками не відповідали вимогам — проби грунту, відібрані в дитячій зоні пляжу «Теремнівська водойма» і пісочницях центрального пляжу м.Луцьк (виявлено яйця токсокари). З даних питань повідомлено власників пляжів, органи місцевого самоврядування, та надані рекомедації щодо заходів, котрих необдхідно вжити з метою запобігання виникненню інфекційних захворювань у відпочивальників.

На виконання рекомендацій власниками пляжів міст Луцьк, Ковель, Ковельського та Турійського районів розміщено сигнальні знаки, що попереджають про забруднення води. Департаментом житлово-комунального господарства Луцької міської ради на пляжах міста замінено пісок.

Для вжиття необхідних заходів проінформовано місцеву держпродспоживслужбу, котра приймає участь в комісійному обстеженні пляжів до початку сезону та здійснює державний нагляд за дотриманням вимог санітрарного законодавства і проводить лабораторний контроль на пляжах області.

Необхідно зазначити, що за результатами багаторічних моніторингових спостережень встановлено, що якість води поверхневих водойм в межах населених пунктів та в місцях масового відпочинку населення характеризується нестабільністю. Суттєве погіршення якості води поверхневих водних об’єктів за мікробіологічними, паразитологічними та хімічними показниками має місце в літній період коли зростає рекреаційне навантаження і постійно змінюється  їх водність.

Тому, наполегливо радимо мешканцям та гостям Волині відпочивати в офіційно відведених для купання місцях, оскільки офіційні пляжі перед відкриттям та протягом купального сезону (з червня по вересень) перевіряються на безпеку: це і дослідження якості та безпечності  води, і упорядкування їх території, адже на території офіційних пляжів повинні бути встановлені роздягальні, душові, питні фонтанчики, громадські вбиральні, урни для збору сміття та відходів. Власники чи балансоутримувачі пляжів у процесі їх експлуатації повинні забезпечити прибирання берега, роздягалень, зеленої зони, прибирання і дезінфекцію вбиралень, а також щоденне вивезення зібраних відходів. Крім цього, щорічно пляж необхідно підсипати чистим піском або галькою.

Дуже важливо знати:

  • там де багато людей, високе рекреаційне навантаження на водний об’єкт, є їжа та процес її приготування, вкрай необхідно дотримуватись правил особистої гігієни, а також правил приготування та вживання їжі;
  • не беріть із собою продукти харчування які можуть швидко зіпсуватися, заздалегідь підготуйте овочі та фрукти до вживання, використовуйте для транспортування та зберігання продуктів сумки-холодильники;
  • ні в якому разі не використовуйте воду поверхневих водойм для миття продуктів, посуду, рук перед вживанням їжі;
  • потурбуйтесь про воду для пиття та миття рук, якщо місце відпочинку не забезпечене водопровідною водою;
  • під час купання слідкуйте за тим, щоб вода не потрапляли на слизові оболонки і у рот.

Звертайте увагу на колір сигнальних знаків (прапорців, табличок), що повідомляють про забруднення водойми. Якщо водойма розташована за межами населеного пункту (ставки, озера, річки), відсутні будь-які попереджувальні знаки про заборону купання, існують ознаки небезпеки: присутність водоплавних птахів,  водопої великої рогатої худоби, змінений колір води, плівка на її поверхні, засміченість, купатися в такій водоймі теж не варто.

Остерігатися водойм зі стоячою та малопротічною водою, адже вологість, забрудненість і висока температура сприяють розвитку бактеріологічної флори, розвитку комарів, в тому числі малярійних.

Дотримуючись цих простих правил ви зможете захистити себе та своїх близьких від цілого ряду інфекційних та паразитарних хвороб, пов’язаних з водним та іншими факторами передачі.

 Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!