Волинь унікальна

Версія для друку

Володимир-Волинський

 

Володимир-Волинський славиться своєю неповторною архітектурою та атмосферою, просякнутою духом старовини.

У цьому місті неодмінно варто відвідати Успенський собор, що його збудував князь Мстислав Ізяславович. Собор направду вражає величчю. Щоправда, його було зруйновано через напади татар, віз зазнав кількох великих пожеж та кілька разів був перебудований. Остаточно його відбудували наприкінці ХІХ століття у псевдовізантійському стилі.

Духом таємничості оповитий собор Різдва Христового завдяки підземеллю, у якому молилися князі, а містяни переховувалися від ворогів.

Цікавою є й Василівська церква-ротонда. За переказами, князь Володимир після перемоги над плем’ям білих хорватів зупинився із військом у місті Володимирі. Він наказав, аби кожен із воїнів приніс по одній цеглині, й так нібито за один день постала церква. А оскільки у хрещенні великий князь, приймаючи православ’я, узяв ім’я Василій, то й церква отримала назву Василівська. У цій церкві донині зберігається святиня – ікона Богородиці Одигітрії, датована XVI століттям. Цей образ вцілів під час пожежі, що трапилася в ХІХ столітті у храмі Введення у храм Богородиці, що стояв неподалік від Василівської церкви. Прихожани вважають ікону чудотворною.

 


Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!