Волинь унікальна

Версія для друку

Шацький національний природний парк

Це унікальна  екосистема озерно-болотно-лісових комплексів, які є найбільшими в Європі. Парк було створено у 1983 році на базі вже існуючих ландшафтних заказників Шацького району.

Розташований парк в північно-західній частині України та Волинської області на території Поліського краю на висоті 170 метрів над рівнем моря.

Територія Шацького національного парку є однією з найбільших озерних систем Європи, оскільки на ній розташовано понад 30 озер різного походження.

Більшість озер Шацького парку є льодовиково-карстового походження. Найбільші озера парку – Пулемецьке, Лука, Люцимир, але з поміж усіх їх справжнім велетнем є озеро Світязь, яке займає площу понад 2600 гектарів. Крім цього озеро Світязь є найбільшим озером природного походження України, довжина якого становить понад 9,2 км, а ширина 4 км. Рівних по глибині озеру Світязь в Україні немає, максимальна глибина сягає близько 60 метрів. Унікальне поєднання м'якого клімату, великої кількості озер, лісових угідь, поліського колориту дало змогу створити гарні умови для відпочинку та оздоровлення в Шацькому національному парку. На території парку розроблені пішохідні, водні та велосипедні екотуристичні маршрути.

http://shpark.com.ua

 


Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!