Волинь унікальна

Версія для друку

Лопатенський історико-природничий музейний комплекс

Лопатенський історико-природничий музейний комплекс У глибині безкрайніх Цуманських лісів знаходиться урочище Лопатень. Лопатенський меморіал (автор – народний художник УРСР, скульптор Я.Чайка), розкинувся на площі 12 гектарів. У глиб лісу пролягла алея білокорих беріз – алея Слави. Уздовж неї – портрети уславлених партизанських командирів. Алея приводить до кургану – двоярусного земляного насипу, на якому встановлено обеліск. На його постаменті золотом написані слова: „Героям-партизанам”. На цьому місці була стоянка партизанського загону, яким керував полковник Д.М.Медведєв. Збереглися землянок, які розташувались півколом: штаб, комендантський взвод, госпіталь. Неподалік партизанська операційна, де в складних умовах рятував життя пораненим лікар А.В.Цесарський.

Він був відкритий 20 серпня 1967 року у двоповерховому будинку. Численні матеріали розповідають про чорні дні фашистської окупації на Волині, про розгортання тут партизанського руху і визволення краю від гітлерівських загарбників. На стендах виставлено зброю і спорядження , документи та особисті речі. Про боротьбупартизанів під керівництвом О.Ф.Філюка проти фашистських загарбників розповідають карта з позначками місць розташування та бойових дій загону, щоденник командира. Привертають увагу речі, що належали партизанам: парашут, радіостанція, ракетниця та інші.

Адреса: 45200, Волинська обл., Ківерцівський район, ур.Лопатень. Тел.: (03365) 2-15-56 (відділ культури). Музей працює з 9.00 до 16.00 год. Вихідний день - понеділок. Вхідна плата: для учнів та студентів – 1,00 грн., для дорослих – 2,00 грн. Екскурсійне обслуговування: учні та студенти – 10,00 грн., дорослі – 15,00 грн. Директор: Шульгач Валентина Олександрівна.

 


Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!