Волинь унікальна

Версія для друку

Замок Любарта

Луцький (Верхній) замок (Замок Любарта) XIV-XV ст.

Будівництво мурованого замку розпочато великим князем Дмитрієм-Любартом у 1340-1383 pp. як державна столична резиденція на місці попередньої дерев'яної споруди. Луцький замок був улюбленою резиденцією Великого князя Литовського Вітовта, а Луцьк називали південною столицею Великого князівства Литовського. В 1429 році у замку відбувся з'їзд європейських монархів. На території замку знаходяться залишки церкви Іоанна Богослова (XII ст.) — першого мурованого храму на Волині, що був центром Луцько-Острозької єпархії і в якому знаходились гробниці руських князів та єпископів.

Музей двонів

Єдиний в Україні, розташований у Владичій вежі Луцького замку. У музеї зібрані дзвони XVII - поч. XX ст. У 60-х роках XХ століття сюди звозили дзвони із закритих церков. Колекція музею нараховує понад 90 дзвонів. Найбільші дзвони із колекції важать майже півтонни. Окрім церковних, є тут також дзвони з пожежної частини, залізничного вокзалу, річкової пристані, пошти і навіть невеличкий шкільний  дзвоник.

Музей книги

Його облаштовано у будинку колишньої повітової скарбниці на території Луцького замку. В експозиції музею є книги ХVІІ-ХХ ст. Гордістю музею є Службове Євангеліє, видане у Львові 1644 року, та двохтомний «Требник» митрополита Петра Могили, виданий у 1646 році. Крім того, тут можна побачити реконструйовані старовинні друкарські верстати.

Художній музей

Відкрито у 1973 році у приміщенні колишнього шляхетського суду і повітової канцелярії (1789 р.) на території Луцького замку.

Основою зібрання стала колекція картин із Олицького замку князів Радзивіллів. В експозиції музею є роботи відомих художників Іспанії, Італії, Франції, Австрії, Німеччини, понад 750 полотен сучасних українських художників.

http://1plus1.ua/special/zamok-lyubarta/ 

 


Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!