Волинь унікальна

Версія для друку

Олицький замок

Місто засноване ще у далекому 1149 році, за часів Галицько-Волинської держави. Найбільшого розквіту Олика досягає за часів панування тут славетного роду литовської знатті – Радзивілів. Так у 1450 році тут закладається будівництво Петропавлівського костелу, який сьогодні є найстарішим на Волині.

В середині 17 століття в місті зводиться його перлина – костел Святої Трійці. Виконаний за прототипом знаменитого римського костелу Іль Джезу. Проектуванням та оздобленням храму займались провідні італійські зодчі. Мабуть саме це стало запорукою успіху цієї культової споруди, так як її відзначали, як найкрасивіший храм Речі Посполитої. Сам костел не є одиничною спорудою, а має довкола мури із двома каплицями, також на території розташована родова гробниця роду Радзивілів.

В ході складних історичних умов, містечко неодноразово піддавалось нападам та частковій руйнації. Із фортифікаційних споруд, які неодноразово захищали жителів міста до сьогодні дійшла тільки Луцька брама. Вона є зразком оборонних будівель 17 століття.

Особливої уваги також вартий Греко-католицький храм 18 століття виконаний у стилі бароко. Із самого початку церква розташовувалась на околицях міста, тому зараз її слід шукати біля села Залісочне. Сьогодні споруда належить УПЦ МП.

Справжнім скарбом і перлиною родового міста Радзивілів є їхній фамільний замок. Побудований у 16 столітті – був своєрідною новинкою у центральній та східній Європі. Це однозначно перший прямокутний замок бастіонного типу на Волині. З першого погляду складається враження, що це більше палац ніж фортеця, однак це тільки на перший погляд. Цю споруду, попри неодноразові спроби не вдалось взяти штурмом ані татарам, ані козакам, ані російським військам під час Наполеонівських воїн та першої світової війни.

На даному етапі замок перебуває у задовільному стані і по його території проводяться екскурсії. 

 


Некорекний ввод!
Невірний
захісний код!